OMNIA csm husi tenis

21 de elevi ai Colegiului Național”Cuza Vodă”au fost premiați pentru performanțele obținute

aprilie 7th, 2016 | de H PS
21 de elevi ai Colegiului Național”Cuza Vodă”au fost premiați pentru performanțele obținute
Educatie

Astăzi 7 aprilie 2016 în cadrul unui careu festiv conducerea Colegiului Național” Cuza Voda” Huși a felicitat și premiat elevii calificați la faza națională a olimpiadelor și concursurilor școlare

Apartamente in regim hotelier Husi - Omnia

Astfel în urma desfășurării olimpiadelor școlare și a concursurilor naționale pe discipline – etapa județeană Colegiul Național” Cuza Voda” Huși se poate mândri cu 21 de elevi calificați la faza națională a acestora.

Aceștia sunt:

1.Cristea Alexandru cls. a-VI-a , calificat la olimpiada de fizică- prof. îndrumător Popa Cristinel
2.Rîpiceanu Denisa cls. a-VII-a , calificată laolimpiada de franceză- prof. îndrumător Talașman Elena
3.Ciomaga Cosmin Ionuț cls. a-VIII-a , calificat la olimpiada de franceză- prof. îndrumător Talașman Elena
4.Țocu Matei cls. a-VIII-a , calificat la olimpiada de istorie- prof. îndrumător Clit Costin
5.Codreanu Ruxandra cls. a-IX-a , calificată la olimpiada de biologie- prof. îndrumător Atasiei Maricica
6.Macovei Raluca cls. a-IX-a , calificată la olimpiada de matematica- prof. îndrumător Iacob Manuela/ Talașman Adrian
7.Patraș Alexandra cls. a-IX-a , calificată la olimpiada de religie catolică- prof. îndrumător Rotăraș Ștefan
8.Ralea Adelina cls. a-IX-a , calificată la olimpiada de franceză- prof. îndrumător Talașman Elena
9.Andrei Teodora Veronica cls. a-X-a , calificată la olimpiada de religie catolică – prof. îndrumător Rotăraș Ștefan
10.Arsene Elena Andreea cls. a-X-a , calificată la Concursul de matematică “Adolf Haimovici”- prof. îndrumător Baltag Adeluța
11.Gheorghiu Iuliana cls. a-X-a , calificată la olimpiada de logică – prof. îndrumător Melinte Anamaria
12.Iovu Francesca cls. a-X-a , calificată la olimpiada de matematică- prof. îndrumător Talașman Adrian
13.Patraș Fabian cls.a-X-a , calificat la olimpiada de fizică- prof. îndrumător Popa Cristinel
14.Sîrbu Tudor Octavian cls. a-X-a , calificat la olimpiada de chimie- prof. îndrumător Badea Ionela
15.Bosoi Bogdan a-XI-a , calificat la olimpiada de religie catolică – prof. îndrumător Rotăraș Ștefan
16.Hodea Andreea cls. a-XI-a , calificată la olimpiada de biologie- prof. îndrumător Atasiei Maricica
17.Palade Thomas cls.a-XI-a , calificat la olimpiada de fizică- prof. îndrumător Popa Cristinel
18.Șelaru Teodora cls.a-XI-a , calificată la olimpiada de economie- prof. îndrumător Munteanu Ionuț
19.Marin Diana Iuliana cls. a-XII-a , calificată la Concursul de matematică “Adolf Haimovici”- prof. îndrumător Baltag Adeluța
20.Romila Andreea Roxana a-XII-a , calificată la olimpiada de religie catolică – prof. îndrumător Rotăraș Ștefan
21.Tiron Radu cls a-XII-a , calificat la olimpiada interdisciplinară “Științele pămîntului”- prof. îndrumători Adumitroaei Diana, Pleșu Tatiana, Ursache Manuela, Vasluianu Constantin

Conducerea școlii felicită și pe această cale acești elevi, le mulțumește lor și profesorilor lor pentru munca depusă, mulțumește părinților elevilor pentru sprijin și le urează tuturor mult succes la etapa națională!

De asemenea sunt felicitați și ceilalți elevi care au participat la faza județeană a olimpiadelor și concursurilor școlare , elevi care au obținut premii și mențiuni si care deasemea reprezintă o mândrie a colegiului

12968061_1122865977777896_6379359101488074576_o

12968075_1122865991111228_3199447161155758352_o

12971057_1122866011111226_5978584509214167778_o

12976745_1122866541111173_2850254565172329050_o

Comments

comments