OMNIA csm husi tenis

Căprariu Carmen, șef de centru la Clubul Elevilor Huși face lucruri minunate cu și pentru copiii din Huși.

ianuarie 18th, 2016 | de Husi pe surse
Căprariu Carmen, șef de centru la Clubul Elevilor Huși face lucruri minunate cu și pentru copiii din Huși.
Cultural

Sustine cursuri la arta textila, unde realizeaza impreuna cu copiii planse, expozitii si concursuri. Toate proiectele din aceasta institutie se concretizeaza in concursuri, astfel stârnind curiozitatea copiilor ce frecventeaza aceste cursuri. Doamna Capraciu foloseşte o gama larga de produse in activitatile pe care le desfasoara,iar cele mai multe sunt inedite. Realizate in detaliu, expoziţiile de la cercul de Arta textila se constituie din planse si diferite obiecte confecţionate manual.

Apartamente in regim hotelier Husi - Omnia

Materiile care se folosesc in activitatea doamnei Caprariu impreuna cu elevii sunt multiple. De la resturi textile, scoici, lana pana la cutii de carton. Ceea ce este important in aceasta activitate este imaginaţia, dar si procesul complex prin care se realizeaza un obiect. Copiii picteaza, lipesc si aplica diferite decoratii pe obiecte simple si astfel, produsul finit este unul deosebit.

Copiii care sunt implicati isi primesc lucrarile acasa, pentru ca satisfactia si mandria lor sa fie pe masura.
Activitatea deosebita se valorifica prin premiile nationale, dar si internationale pe care le-au obtinut elevii din cadrul Cercului de Arta textila.

GALERIE FOTO:

Comments

comments